FG Skadeteknikk - Forside

Ny fagsjef for elsikkerhetsområdet hos FG Skadeteknikk

FG Skadeteknikk har ansatt Tommy Teigen som ny fagsjef for elsikkerhetsområdet. Han tiltrådte stillingen 1. mars 2026. Med ansettelsen øker FG kapasiteten innen elsikkerhet og får tilført solid fagkompetanse på et område som er sentralt i arbeidet med skadeforebygging og tryggere bygg.

Tommy Teigen er elektroingeniør og har bred erfaring innen elsikkerhet, tilsyn, revisjon, undervisning og prosjektledelse. Han har gjennom mange år arbeidet med kontroll og kvalitetssikring av elektriske anlegg for ulike netteiere, og har opparbeidet seg inngående kunnskap om standarder, forskrifter og sikkerhetskrav knyttet til elsikkerhet, blant annet innen NEK 405-serien.

Med ansettelsen styrker FG kapasiteten på elsikkerhetsområdet og arbeidet med skadeforebygging og tryggere bygg.

Hos FG Skadeteknikk vil han arbeide med videreutvikling av fagområdet elsikkerhet, herunder utvikling av kontrollordninger, faglig oppfølging av bransjen og styrking av arbeidet med forebygging av elektriske branner.

FG ønsker Tommy hjertelig velkommen på laget.