Kunnskaper om bruk av produsentenes datablader, kriterier for hydraulisk beregning, plassering i forhold til bygningskonstruksjoner og hindringer samt bruk av standarden INSTA900-1 er avgjørende minimumskunnskaper for alle som ønsker å involvere seg i dette markedet.
FG er svært positiv til at en produsent inviterer til et kurs hvor man kan få førstehånds oppdatert informasjon om bruk og egenskaper for ulike komponenter. Spesielt vil vi utfordre alle aktører til å fremme og argumentere for bruk av produkter som kan begrense mulige vannskader.
Vi oppfordrer flest mulig til å melde seg på for å være à jour med utviklingen, kurset vil ikke bli produktnøytralt da produsentens datablader og produkter vil bli presentert.